Avlu Dizisi Ne Zaman Başlayacak? Ceren Moray’dan Açıklama Geldi!


Güncelleme: 22 Kasım 2019 : 16:47
0

Star tv ekranlarında final yaparak internet üzerinden yayınlanmaya devam edeceği açıklanan Avlu dizisinin akıbeti ne oldu?

Başrollerinde Demet Evgar, Ceren Moray, Nursel Köse, Nergis Öztürk, Ayça Damgacı gibi isimlerin yer aldığı Avlu dizisi yeniden başlayacak mı?

Star tv ekranların iki sezon boyunca izleyici ile buluşan ve büyük beğeni ile izlenen Avlu dizisi geçtiğimiz sezon final yaparak televizyona veda etmişti.

Ancak dizinin hayranlarının ilgisi devam etmesi üzerine Avlu’nun internet üzerinden yeniden yayınlanmaya devam edeceği açıklandı. Avlu dizisinin yapımcılarının Netflix ile anlaştığı haberleri gelen söylentiler arasındaydı.

Dizinin oyuncularının başka projelerde yer almaya başlamasıyla birlikte Avlu dizisinin internet üzerinden yayınlanma planlarının da rafa kalktığı ortaya çıktı.

Bu iddiaları doğrular nitelikteki açıklama dizinin başrol oyuncularından Ceren Moray’dan geldi. Dizide Azra karakterini canlandıran Moray’ın açıklaması, Avlu hayranlarının üzdü.

Ceren Moray, babası Celal Moray’la akşam yemeği esnasında kendisini görüntüleyen basın mensuplarına Avlu dizisi hakkında şu yanıtı verdi:

“Şimdilik kesinleşen bir durum yok ama galiba tekrar başlamayıp proje bitebilir. Ben de bu aralar gelen projeleri değerlendirip bolca senaryo okuyorum.”

Ceren Moray’ın bu açıklaması sosyal medyada kısa sürede geniş yankı uyandırdı. İzleyiciler, artık dizi hakkında resmi bir açıklama beklediklerini söyleyerek tepkilerini dile getirdi.

Avlu Dizisi

Avlu dizisinin yapımcılığını Limon Film üstlenmekte. Avlu’nun yönetmen koltuğunda ise Yüksel Aksu, Hülya Gezer ve Şafak Bal birlikte oturmakta.

Avlu dizisinin senaryosunu Özlem Havuzlu ve Ahmet Köseoğlu birlikte kaleme alırken dizinin müzikleri ise Sertaç Özgümüş ve Aytaç Özgümüş’e emanet.

Avlu Dizisi Oyuncu Kadrosu

Avlu dizisinin baş rollerinde ise; Demet Evgar, Ceren Moray, Deniz Barut, Nursel Köse, Nergis Öztürk, Kenan Ece, Ushan Çakır, Çağdaş Onur Öztürk, Onuryay Evrentan Atasalihi, Tuğrul Tülek, Ayten Uncuoğlu, Şeyla Halis, Ertan Saban, Ayça Damgacı ve Selen Seyven yer almakta.

Avlu Dizisi Konusu

Avustralya dizisi Wentworth’un yasal uyarlaması olan “Avlu” yılların sağır kaldığı adaleti kendisi sağlamaya çalışmış bir kadının ceza evine girişinin hikayesidir. Dizide mahkum kadınların, mutsuzluğun acı ile yarıştığı Karakuyu’da kendi düzen ve hukuklarıyla verdikleri yaşam mücadelesi konu edilmektedir.