Atiye’nin 2. Sezonu Ne Zaman Başlayacak? Netflix’ten Atiye’ye 3. Sezon Onayı!


Güncelleme: 13 Mart 2020 : 16:47
0

Netflix’in Türkiye’de hayata geçirdiği ikinci proje olma özelliği taşıyan Atiye dizisinden yeni sezon müjdesi geldi.

Başrollerinde Beren Saat, Mehmet Gündur, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun gibi isimlerin yer aldığı fantastik gerilim dizisi Atiye’nin ikinci sezonunun başlama tarihi açıklandı.

Ayrıca Netflix, Atiye dizisinin üçüncü sezonu için de onay verdi.

Dünyanın en büyük dizi izleme platformu olan Netflix’in Türk yapımlarına ilgili hız kesmeden devam ediyor.

Çağatay Ulusoy’un başrolünde oynadığı Hakan Muhafız dizisi ile başlayan Netflix’in Türkiye projeleri Atiye ve Rise of Empires: Ottoman ile devam etmişti.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de 2020 yılı içerisinde gerçekleştireceği projeleri açıklayan Netflix, Atiye dizisi ile ilgili de önemli bilgiler verdi.

3. Sezon Geliyor!

Beren Saat’in başrolünde yer aldığı Atiye dizisinin ilk bölümünün büyük yankı uyandırması Netflix’i harekete geçirdi.

Dizinin ikinci sezonunun yayın tarihini açıklayan Netflix, Atiye’nin 3. Ve final sezonu için de onay verdiklerini duyurdu.

Atiye 2. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Öte yandan merakla beklenen Atiye dizisinin ikinci sezonunun Eylül ayı içerinde Netflix’te izleyici ile buluşacağı açıklandı.

İkinci sezon çekimlerini tamamlayan dizi ekibinin kısa bir süre sonra üçüncü sezon çekimlerine başlayacağı öğrenildi.

Atiye Dizisinin Konusu Ne?

Beren Saat, Netflix dizisinde ‘özel güçleri olan’ bir kadını canlandıracak. Şengül Boybaş tarafından kaleme alınan ‘Dünyanın Uyanışı’ adlı kitaptan esinlenerek hazırlanan dizi, ressam Atiye’nin sürükleyici ve mistik hikayesini konu alıyor.

Anadolu topraklarındaki bir kazı sırasında yapılan keşif, genç bir ressamın (Beren Saat) hayatını değiştirip, geçmişine dair sırların peşine düşmesine yol açacaktır.

Atiye, ailesi ve sevgilisi Ozan ile İstanbul’da sade ve mutlu bir hayat sürmektedir, ta ki dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’de yapılan bir keşifle hayatı değişene kadar.

Bölgedeki kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Erhan, Atiye ile Göbeklitepe arasındaki mistik ilişkiyi gözler önüne seren bir sembol keşfeder. Atiye ona bambaşka bir kapı açan bu gizemli olayın peşine düşerek antik tapınakta geçmişini aramaya karar verir.

Bu gizem perdesi aralandıkça Atiye’nin karşısına çıkan olaylar ona geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her şeyi sorgulatacaktır.