Aşk 101 Dizisinin Yayın Tarihi Açıklandı! Aşk 101 Dizisinin Konusu Ne?


Güncelleme: 23 Mart 2020 : 17:32
0

Netflix Türkiye tarafından hayata geçirilen gençlik dizisi Aşk 101’in detayları netleşmeye başladı.

Başrollerinde Kubilay Aka, Alina Boz, Selahattin Paşalı ve Mert Yazıcıoğlu gibi isimlerin yer aldığı Aşk 101 dizisi Netflix üzerinden izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.

Netflix’in Türkiye projelerine bir yenisi daha eklendi. Hakan Muhafız, Atiye ve Rise of Empires: Ottoman dizilerinden sonra Aşk 101 dizisi de Netflix’te yayınlanacak Türk yapımları arasına girmeyi başardı.

Son dönemin genç yeteneklerini kadrosunda buluşturan Aşk 101 dizisinin ne zaman izleyici ile buluşacağı belli oldu.

Dünyanın en büyük dizi izleme platformu olan Netflix’te yayınlanacak dizi 24 Nisan 2020’de diziseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Aşk 101 Dizisinin Konusu Ne?

1998 yılında geçen ve günümüze kadar uzanan bir hikayeyi konu alan Aşk 101 dizisi, okula devam edebilmek için en sevdikleri öğretmenlerini okulda tutma konusunda plan yapan 17 yaşında bir grup asi genci odağına alan hikaye gençlerin aşkı keşfetme süreçlerini odağına alıyor.

Gençler, öğretmenlerini okula yeni gelen basketbol koçuna aşık etmek üzere işe koyulduklarında asıl kendileri aşkı keşfetmeye başlarlar ve bu yolculukta beraberken güçlü olduklarını, sevginin ise zorla var edilemeyeceğini fark ederler.

Aşk 101 Kaç Bölüm Sürecek?

Netflix’in üçüncü Türkiye projesi olan Aşk 101 dizisi tek sezon ve sekiz bölüm olarak ekranlara gelmeye hazırlanıyor.

Aşk 101 Dizisi Oyuncu Kadrosu

Oyuncu kadrosunda Kubilay Aka, Mert Yazıcıoğlu, Alina Boz, Selahattin Paşalı, İpek Filiz Yazıcı, Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu’nun yer aldığı dizinin hikayesi 1998 yılında geçiyor ve günümüze de uzanıyor.

Aşk 101 Dizisi Künye

Ay Yapım ve Netflix Türkiye ortaklığında hayata geçirilen Aşk 101 (Love 101) dizisinin yönetmen koltuğunda Ahmet Katıksız oturmakta. Dizinin senaryosunu Kiralık Aşk ve Ufak Tefek Cinayetler gibi dizilerden tanından Meriç Acemi kaleme almakta.

Kubilay Aka Kimdir?

Kubilay Aka, 5 Mayıs 1995 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. 24 yaşındaki genç oyuncu Boğa burcu. Aka, kendisi gibi oyuncu olan Miray Daner ile birlikte.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Havaalanı Yönetimi mezun olarak eğitimini tamamladı. Havaalanında keşfedilerek Kanal D’nin fenomen dizisi “Vatanım Sensin”de rol almaya başladı.

Vatanım Sensin dizisinde iki sezon boyunca Ali Kemal karakterini canlandıran Aka, halen Show tv’nin reyting rekortmeni “Çukur” dizisinde Celasun karakterine hayat vermektedir.

Cem Yılmaz’ın Arif ve 216 filminde rol alarak beyaz perdede ilk defa görüldü.

Mert Yazıcıoğlu Kimdir?

Mert Yazıcıoğlu, 10 Mayıs 1993 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen Denizlili olan Mert Yazıcıoğlu Boğa burcu, 1.77 metre boyunda, 69 kilo. 26 yaşındaki genç oyuncu kendisi gibi oyuncu olan Afra Saraçoğlu ile beraber.

Yazıcıoğlu, İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra Aydın Üniversitesi İşletme Bölümüne girmiş ve halen eğitimine devam etmektedir.

Kendini oyunculuk konusunda geliştirmek için, Üç Mota eğitim atölyesinde oyunculuk dersleri almıştır.

Fox tv’de yayınlanan Karagül dizisinde canlandırdığı rol ile geniş kitlelerce tanındı. Son olarak Kanal D ekranlarında yayınlanan Bir Litre Gözyaşı adlı dizide Mahir karakterine hayat verdi.