Alef Dizisinin Yayın Tarihi Açıklandı! Alef Ne Zaman Başlıyor?


Güncelleme: 26 Mart 2020 : 10:50
0

Uzun süredir çekimleri devam eden ve Blutv platformu üzerinden izleyici ile buluşmaya hazırlanan Alef dizisinin ne zaman başlayacağı belli oldu.

Başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Melisa Sözen ve Ahmet Mümtaz Taylan’ın yer aldığı Alef dizisinin ilk bölüm tarihi açıklandı.

Mistik polisiye tarzında olan Alef dizisi 10 Nisan Cuma günü Blutv’de izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.

Alef Dizisinin Konusu Ne?

Sır Dolu Cinayetler, Gizemli Bir Katil!

Kenan İmirzalıoğlu’nun canlandırdığı Kemal ile Ahmet Mümtaz Taylan’ın canlandırdığı Settar karakterleri hem kişisel hayatları hem de işlerine bakış açılarıyla birbirine tamamen zıt iki dedektiftir. İstanbul’da işlenen esrarengiz cinayetleri çözmek için aldıkları görev onları bir araya getirir. Dedektifler ancak kendi deneyim ve bilgilerini birleştirirlerse vakayı çözebileceklerdir.

Karşılarındaki seri katilin cinayet motivasyonlarını çözmeye çalışırken kendilerini hiç bilmedikleri bir dünyanın eşiğinde bulurlar. Bu zorlu yolculukta açılacak kapılar hem Kemal’in hem Settar’ın kendi iç dünyalarında saklı kalan acılarını da açığa çıkaracaktır.

İşaretin Anlamı Ne?

Kemal ve Settar her cinayet vakasında aynı işaretle karşılaşır. Katil, adeta kendisiyle birlikte bir sırrın açığa çıkmasını istemekte ve geriye ipuçları bırakmaktadır. Ancak bu gizemli ipuçları, sıradan cinayet vakalarını açıklayan yöntemlerle çözülememektedir. Melisa Sözen’in canlandıracağı Yaşar, Kemal ve Settar ile birlikte bu gizemli ipuçlarının peşine düşecektir.

Alef Dizisi Kemal Kimdir?

İngiltere’de çok iyi bir eğitim alan Kemal(Kenan İmirzalıoğlu), yurda dönüşüyle birlikte Cinayet Büro’nun kıdemli dedektifi Settar(Ahmet Mümtaz Taylan) ile beraber çalışmaya başlayacaktır.

Sessiz, sakin bir karakter olan Kemal, hem doğal yeteneği hem de gördüğü özel eğitimle eline geçen tüm dosyaları sonuca ulaştırabilen başarılı bir polistir. İçinde sakladığı acısına karşı, onu hayatta tutan tek şey mesleğine duyduğu aşktır.

İngiltere’nin en seçkin dedektiflik akademilerinde eğitim alan Kemal’in ani bir kararla Türkiye’ye dönüşü tüm çevresini ve bunu öğrenenleri şaşırtmıştır. Ailesinden yadigar kalan bir eve yerleşen Kemal, çocuğu ve eşiyle ilgili bir sırrın peşindedir.

Sadece yazları ailesiyle birlikte tatile geldiği ülkesine kesin dönüşü, bu sırlarla yüzleşmesini de sağlayacaktır.

Çözülmeyi bekleyen cinayetler

Kemal’in yurda dönüşü ve Settar’ın emekli olmadan önce aldığı son görev, şimdiye kadar karşı karşıya olduklarının ötesindedir, ikilinin tüm yeteneklerinin, tecrübelerinin ötesine geçmesini gerekmektedir.

Çünkü karşılarında bugüne dek rastladıkları gibi intikam, namus veya çıkar amaçlı cinayetler yoktur. Artık karşılarında onlara her adımda yeni bir ipucu ve soru işareti bırakan; amaçlarına ulaşmak için bu cinayetleri işleyen bir katil vardır. Kemal, neredeyse tamamen onun zıttı yöntemlerle çalışan Settar’la birlikte vaka çözümlemeye çalışacaktır. Belki de bu cinayetlerin çözümü, ancak bu zıtlıkla mümkün olacaktır.

Alef Dizisi Künye

May Prodüksiyon tarafından BluTV ve FX için hazırlanan Alef filminin yönetmen koltuğunda Emin Alper oturmakta. 2020 yılına damga vurması beklenen dizinin senaryosunu ise Emre Kayış kaleme aldı.

Alef Dizisi Kaç Bölüm?

Mistik bir polisiye dizisi olan Alef’in tek sezon ve sekiz bölümden oluşacağı öğrenildi.