Alef Dizisinin İlk Tanıtımı Yayınlandı! Alef Dizisi Hangi Kanalda? Alef Dizisinin Konusu Ne?


Güncelleme: 2 Ocak 2020 : 12:33
0

Kenan İmirzalıoğlu’nun uzun bir süre sonra setlere dönüş yapacağı Alef projesinin detayları belli olmaya başladı.

İnternet üzerinden dizi izleme platformu Blutv’de izleyici ile buluşacak olan Alef dizisinin ilk kısa tanıtım filmi yayınlandı.

Başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen’in yer aldığı Alef dizisi için geri sayım başladı.

Büyük merakla beklenen ve gizemli hikayesiyle dikkat çeken Alef dizisinin ilk tanıtımı dizi severlerle buluştu. Sosyal medya üzerinden yayınlanan kısa fragman büyük ilgiyle karşılandı.

Gizemli bir cinayetin işlendiği olay yerinde bulunan esrarengiz bir kanıta odaklanarak dizi ile ilgili ilk ipuçlarını veren tanıtım büyük merak uyandırdı.

Alef Ne Zaman Başlayacak?

Blutv üzerinden yayınlanacak olan Alef dizisinin 2020 yılının ilk yarısında izleyici ile buluşması planlanıyor.

Alef Dizisi Oyuncu Kadrosu

Yeni yılın en iddialı yapımları arasında gösterilen Alef dizisinin başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen yer alıyor.

Alef Dizisi Künye

May Prodüksiyon tarafından BluTV ve FX için hazırlanan Alef filminin yönetmen koltuğunda Emin Alper oturmakta. 2020 yılına damga vurması beklenen dizinin senaryosunu ise Emre Kayış kaleme aldı.

Alef Dizisi Kaç Bölüm?

2020 yılının ilk yarısında ekranlara gelmesi beklenen ve mistik bir polisiye dizisi olan Alef’in tek sezon ve sekiz bölümden oluşacağı öğrenildi.

Alef Dizisinin Konusu Ne?

Sekiz bölümlük sıra dışı polisiye dizi, İstanbul Boğazı’nda bir cesedin bulunmasının ardından ortaya çıkan çeşitli cinayetlerin sırrını çözmeye çalışan iki dedektifin hikayesini konu alıyor.

Osmanlı ve İslam Tarihi’nden izler taşıyan dizi, gizemli öğeleriyle seyircileri büyük bir yapbozun içine sürükleyecek.

Alef, hırslı dedektif Kemal (Kenan İmirzalıoğlu), tecrübeli ortağı Settar (Ahmet Mümtaz Taylan) ve de bir üniversitede öğretim görevlisi olan Yaşar’ın (Melisa Sözen) bir seri cinayet vakasının peşine düşmesini konu alıyor.

Ekip, cinayetleri çözmeye çalışırken buldukları her delille yüzyıllar boyu saklı kalan bir sır perdesini de aralayacak.

Temelleri tarihe dayanan ve tasavvufi öğelerle donatılmış mistik polisiye dizi, 2020 yılında BluTV ve FX’te aynı anda ekranlara gelmeye hazırlanıyor.