Akın Koçovalı Geliyor! Burak Dakak Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli?


Güncelleme: 18 Mayıs 2019 : 09:52
0

Çukur dizisinde uzun süredir kimin canlandıracağı merak konusu olan Akın Koçovalı karakteriyle hangi oyuncu dahil oldu?

Show tv’nin fenomen dizisi Çukur’da Akın Koçovalı karakterini kimin canlandıracağı açıklandı. Gülperi dizisindeki rolüyle büyük beğeni kazanan genç oyuncu Burak Dakak, Çukur dizisinde Selim Koçovalı’nın hapisteki oğlu Akın Koçovalı karakterine hayat verecek.

Akın Koçovalı, Azer Kurtuluş’a Karşı

Çukur dizisinde sezon finaline iki hafta kala yeni karakterler ekrana gelmeye devam ediyor. Diziye son olarak iki hafta önce Azer Kurtuluş rolüyle Cihangir Ceyhan dahil olmuştu. İki hafta önce diziye katılan Cihangir Ceyhan’ın ardından yeni ismin daha Çukur’a katıldığı açıklandı.

Cihangir Ceyhan’ın adı daha önce Akın Koçovalı rolü için geçiyordu. Ancak diziye Azer Kurtuluş rolü ile katılınca Akın Koçovalı karakterini kimin canlandıracağı büyük merak konusu olmuştu.

Çukur hayranlarının merakla beklediği soru nihayet yanıt buldu. Akın Koçovalı karakterine Gülperi dizisindeki rolüyle büyük dikkat çeken genç oyuncu Burak Dakak uygun görüldü.

İşte herkesin meraklı beklediği Akın Koçovalı karakterini canlandıracak olan Burak Dakak’ın hayatı…

Burak Dakak Kimdir?

Genç oyuncu Burak Dakak, 18 Haziran 1998 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. 1,67 boyundaki Dakak, ikizler burcu. 21 yaşındaki genç oyuncu 60 kilo.

Küçük yaşlarda oyunculuğa adım atan Burak Dakak ilk ekran deneyimini 2008 yılında rol aldığı Doğruluk Ekseni dizisi ile yaşadı.

Gülperi İle Tanındı

Show tv ekranlarında büyük beğeni ile izlenen ve geçtiğimiz haftalarda final yaparak ekranlara veda eden başrollerinde Timuçin Esen ile Nurgül Yeşilçay’ın rol aldığı Gülperi dizisinde hayat verdiği Hasan Taşkın karakteri ile geniş kitlelerce tanındı.

Ezel’de Rol Aldı

Burak Dakak’ın rol aldığı diğer yapımlar arasında; Ezel, Muhteşem Yüzyıl Kösem ve Diriliş Ertuğrul gibi diziler öne çıkmaktadır.

Buurak Dakak’ın Rol Aldığı Yapımlar

2018 – Gülperi (Hasan) (TV Dizisi)
2018 – Diriliş Ertuğrul (Şehzade Gıyaseddin Keyhüsrev) (TV Dizisi)
2016-2017 – Umuda Kelepçe Vurulmaz (Onur) (TV Dizisi)
2015 – Muhteşem Yüzyıl Kösem (Şehzade Mehmet) (TV Dizisi)
2014 – Benim Adım Gültepe (Fevzi) (TV Dizisi)
2013 – Hıyanet Sarmalı (TV Dizisi)
2013 – Ekip (TV Dizisi)
2009 – Kendi Okulumuza Doğru
2009 – Geniş Aile (TV Dizisi)
2009 – Ezel (TV Dizisi)
2008 – Doğruluk Ekseni (TV Dizisi)