Ahlat Ağacı Filmi Hangi Kanalda Yayınlanacak? Ahlat Ağacı Filminin Konusu Ne? Doğu Demirkol Kimdir?


Güncelleme: 20 Haziran 2019 : 17:03
0

Ödüllü yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın son filmi olma özelliği taşıyan Ahlat Ağacı televizyon seyircisi ile buluşuyor.

Başrollerinde Doğu Demirkol, Murat Cemcir ve Serkan Keskin gibi ödüllü oyuncuların yer aldığı Ahlat Ağacı filmi Trt ekranlarında izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

İşte Yayın Günü ve Saati

Ödüllü yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın Cannes Film Festivali’nde dakikalarca ayakta alkışlanan filmi Ahlat Ağacı 22 Haziran Cumartesi akşamı saat 22.40’ta trt ekranlarında yayınlanacak.

Ahlat Ağacı Filminin Konusu Ne?

2018 yılında sinemalarda gösterime giren yapım, yıllar sonra doğduğu kasabaya geri dönen Sinan isimli bir adamın hikayesini konu alıyor.

Sinan edebiyatla ilgili bir genç adamdır ve yazar olmak istemektedir. Anadolu’da doğduğu köye dönen genç adam kitabını bastıracak parayı bulmak için tüm enerjisini harcamaya başlar ancak babasının geçmişten kalan borçları başına dert olacaktır…

Ahlat Ağacı Filmi Künye

Yapımcılığını Özbatur Atakan’ın üstlendiği Ahlat Ağacı filmi üç saat sekiz dakika sürüyor. Ahlat Ağacı filminin senaryosu ise Nuri Bilge Ceylan, Ebru Ceylan ve Akın Aksu tarafından kaleme aldındı. Filmin görüntü yönetmeni ise Gökhan Tiryaki.

Ahlat Ağacı Filmi Oyuncu Kadrosu

Kadrosunda birbirinden başarılı oyuncuları buluşturan Ahlat Ağacı filminin başrollerinde; Doğu Demirkol, Murat Cemcir, Bennu Yıldırımlar, Serkan Keskin, Hazar Ergüçlü, Tamer Levent, Öner Erkan, Akın Aksu, Ahmat Rıfat Şungar, Kubilay Tunçer, Kadir Çermik, Ercüment Balakoğlu, Özay Fecht, Rayhan Asena Keskinci ve Sencar Sağdıç yer alıyor.

Doğu Demirkol Kimdir?

Tam adı Aydın Doğu Demirkol olan oyuncu ve komedyen 6 Eylül 1985 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. 34 yaşındaki Demirkol Başak burcu. Babası cerrah annesi ise ev hanımı olan Doğu Demirkol İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olarak eğitim hayatını tamamladı.

İlk olarak Youtube üzerinden paylaştığı videolarla dikkat çekti. Acun Ilıcalı’nın sunuculuğunu üstlendiği Yetenek Sizsiniz yarışmasına katılmasına rağmen finale gitmeyi başaramadı.

BKM Sahne’sinde yer alarak Açık Mikrofon isimli programda gösterisini sergiledi. Ali Atay imzalı Ölümlü Dünya filminde Zafer karakterine hayat verdi. Son olarak Nuri Bilgi Ceylan’ın Ahlat Ağacı filminde Sinan rolüyle adından söz ettirdi. Demirkol tek kişilik gösterilerine devam etmektedir.