Acun Ilıcalı’nın Yeni Yarışma Programı Netflix’te Yayınlanacak! Exatlon Challenge Ne Zaman Başlıyor?


Güncelleme: 12 Mart 2020 : 15:23
0

Acun Medya’nın hazırladığı Exatlon yarışması yepyeni formatıyla dünya ünlü dizi izleme platformu Netflix üzerinden tüm dünyada izleyici ile buluşacak.

Ünlü sunucu ve yapımcı Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Acun Medya tarafından hayata geçirilen spor ve reality programı Exatlon yeni formatı olan Exatlon Challenge ile yeniden izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Exatlon Challenge Yarışmacıları Kimler?

Yeni Exatlon Challange formatında sosyal medya fenomeni 18 isim en başarılı olmak için yarışacak. Toplam 18 kişilik yarışmacı kadrosu, 9’ar kişilik iki ayrı gruba bölünecek.

Acun Medya prodüksiyonluğunda hayata geçirilen ve Netflix’te yayınlanacak olan Exatlon Challenge’ın Türkiye yarışmacıları; Buse Plan, Barış Erdoğan, Uras Benlioğlu, Doğan Kabak, Burce Yağmur Karabal. Zeynep Aleyna Şen, Dilan Ay, Buğra Kazancı, Mia Fitz, Hayrettin, Mendebur Lemur, Öykü Berkan, Ağır Sağlam (Furkan Kaya), Elanur, Furkan Yaman ve Dilara Aydın oldu.

Exatlon Challenge Yarışmasını Kim Sunacak?

Ülkenin isimlerinin yarıştığı yarışma programının sunuculuklarını ise ünlü Youtuberlar Orkun Işıtmak ve Oğuzhan Uğur üstleniyor.

Exatlon Challenge Konsepti Nasıl?

Acun Medya’nın format sahibi olduğu ve yayınlanmaya başladığı 2017 yılından beri dünya genelinde 58 milyon izleyiciye ulaşarak spor ve reality’yi bir arada sunan Exatlon, yepyeni versiyonuyla izleyicisiyle buluşuyor: Exatlon Challenge.

Yeni format, Türkiye’nin en popüler influencer’larını Exatlon’un oldukça çekişmeli bir o kadar da eğlenceli dünyasına davet ediyor.

Orkun Işıtmak’ın sunduğu ve Oğuzhan Uğur’un Exatlon Face-Off bölümleriyle yer aldığı fenomen yarışma Exatlon Challenge, hem en başarılı hem de en cesaretli influencer’ını arıyor.

Exatlon Challenge Ne Zaman Başlıyor?

Dünyanın en ünlü dizi izleme platformu olan Netflix üzerinden yayınlanacak olan Exatlon Challenge yarışması Türkiye’de 3 Temmuz 2020 Cuma günü izleyici ile ilk kez buluşmaya hazırlanıyor.

Exatlon Challenge’ın Çekimleri Nerede Yapıldı?

Sosyal medya fenomeni 18 ismin yer aldığı yarışma programının çekimleri geçtiğimiz aylarda Dominik Cumhuriyeti’nde gerçekleştirildi.

Acun Ilıcalı Kim?

Acun Ilıcalı, 29 Mayıs 1969’da Edirne’de dünyaya geldi.

5 yaşında başladığı ilk ve orta öğrenimini Edirne İstiklâl İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Lise eğitimine İstanbul’da Kadıköy Maarif Koleji’nde başlayan Acun Ilıcalı,Kadıköy Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra, İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nü kazandı, ama üniversite hayatı, 7 yılın sonunda mezun olmadan bitti.

19 yaşında iken 1988 yılında Seda Ilıcalı ile evlendi ve bu evliliğinden Banu adında bir kız çocuğu sahibi oldu. İkinci evliliğini 2003 yılında yaptığı Zeynep Ilıcalı’dan Leyla ve Yasemin adlarında iki kız çocuğuna daha sahip olan Acun Ilıcalı son evliliğini Şeyma Subaşı ile yapmıştır. Bu evlilikten de Melisa adında bir kızı bulunan ünlü yapımcı 4 kız babasıdır.

Acun Ilıcalı 1995 senesinde bir kot dükkanı açarak ticarete atıldı ama başarılı olamadı.Bir arkadaşı vasıtasıyla İlker Yasin’le tanışan Acun Ilıcalı Beşiktaş muhabiri oldu. Daha sonra Şansal Büyüka’nın ekibine, Show TV’ye transfer oldu. 2002 yılında Acun Firarda adı altında ayrı bir program yaparak sunmaya devam etti.

2005 yılında Acun Medya adlı prodüksiyon şirketini kurdu. Fear Factor, Survivor, Kızlar – Erkekler, Survivor Türkiye – Yunanistan, Survivor Aslanlar – Kanaryalar, Var mısın Yok musun, Devler Ligi , Yetenek Sizsiniz ve Yok Böyle Dans programlarının yapımcısı, jürisi ve sunucusu oldu.

2005 yılında 2005 yılında Acun Medya adlı prodüksiyon şirketini kurdu.2007-2008 yılları arası Uğur Dündar tarafından sunulan “Yoksa Rüya Mı?” adlı aktüel programın yapımcılığını üstlendi. Daha önce Survivor Aslanlar Kanaryalar (2006), Survivor Türkiye Yunanistan (2007), Survivor Kızlar Erkekler (2010) ve Survivor Ünlüler Gönüllüler’i (2011 ve 2012 yıllarında) yapan Acun Ilıcalı, Survivor Ünlüler Gönüllüler 3 ile karşımıza çıktı.

Muhabir olarak girdiği televizyon sektöründe Türkiye’nin en önde gelen yapımcısı olarak isim yapan Acun Ilıcalı,14 Kasım 2013 tarihinde tv8’i satın alarak artık kendi TV kanalının sahibi olduğunu duyurdu.