Rise of Empires: Ottoman Belgeselinin Yayın Tarihi Belli Oldu! Rise of Empires: Ottoman Konusu Ne?


Güncelleme: 16 Aralık 2019 : 12:44
0

Netflix tarafından hayata geçirilen ve Osmanlı İmparatorluğunu konu alan belgesel yapım Rise of Empires: Ottoman’ın ne zaman yayınlanacağı açıklandı.

Belgesel dizi formatıyla yayınlanacak olan Rise of Empires: Ottoman’da Türkiye’nin ünlü oyuncuları da yer alıyor.

Rise of Empires: Ottoman Oyuncuları

Dünyaca ünlü dizi izleme platformu Netflix’te yayınlanmaya hazırlanan Rise of Empires: Ottoman belgesel dizisinde hangi ünlü Türk oyuncular yer alıyor?

Rise of Empires: Ottoman dizisinde; Tuba Büyüküstün, Osman Sonant, Birkan Sokullu, Selim Bayraktar, Cem Yiğit Üzümoğlu, Tolga Tekin, Ushan Çakır ve Damla Sönmez yer alıyor.

Cem Yiğit Üzümoğlu Yayın Tarihi

Çekimleri İstanbul’da gerçekleştirilen Rise of Empires: Ottoman belgeselinin 24 Ocak 2020 tarihinde tüm dünya ile aynı anda Netflix üzerinden diziseverlerle buluşacağı açıklandı.

Rise of Empires: Ottoman Künye

Prof.Dr. A.M Celal Şengör ve Dr. Emrah Safa Gürkan danışmanlığında kaleme alınan, yapımcılığını Karga Seven ile birlikte STX Entertainment’in üstlendiği belgesel dizisinin yönetmen koltuğunda ise Emre Şahin oturuyor.

Rise of Empires: Ottoman Kaç Bölüm?

Çekimleri İstanbul’da gerçekleşen Rise of Empires: Ottoman altı bölümden oluşuyor.

Rise of Empires: Ottoman Konusu Ne?

Rise of Empires: Ottoman, tarihe damgasını vuran padişahlardan Fatih Sultan Mehmet’in yükselişini ve İstanbul’un fethini konu alırken dönemin Osmanlı İmparatorluğu’nu farklı bir açıdan ele alıyor.

Tuba Büyüküstün Kimdir?

Tuba Büyüküstün 5 Temmuz 1982 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 37 yaşındaki ünlü oyuncu Yengeç burcu. Oyuncu ve yönetmen Onur Saylak ile yaptığı evlilikten Toprak ve Maya adında ikiz kız çocukları var.

İstanbul Özel Doğuş Okulları’ndan ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sahne Dekorları ve Kostüm Tasarımı bölümünden mezun oldu.

2003 yılında Aydın Bulut’un yönettiği ve Kanal D’de yayınlanan Sultan Makamı adlı dizinin son 4 bölümünde oynayarak, dizi oyunculuğuna başladı.

2004 yılında Çağan Irmak’ın yönettiği ve Kanal D’de yayınlanan Çemberimde Gül Oya adlı dizide Zarife karakterini canlandırarak adından söz ettirdi.

Yine aynı yıl Cemal Şan’ın yönettiği Gülizar adlı televizyon filminde Gülizar karakterini canlandıran Büyüküstün, bu rolüyle Sırbistan-Karadağ Uluslararası TV Festival Bar’da En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı.

2005 yılında Aydın Bulut’un yönettiği ve Kanal D’de yayınlanan Ihlamurlar Altında adlı dizide Bülent İnal ve Sinan Tuzcu ile başrolü paylaşarak, büyük bir çıkış yaptı. Aynı yıl Babam ve Oğlum adlı sinema filminde Aysun karakterini canlandırarak bir kez daha Çağan Irmak’la çalıştı ve sinemaya adım attı.

2007 yılında Antakya’da çekilen, Cevdet Mercan’ın yönettiği ve Kanal D’de yayınlanan Asi adlı dizide Murat Yıldırım ve Çetin Tekindor’la başrolü paylaştı.

Aynı yıllarda Çemberimde Gül Oya, Ihlamurlar Altında, Asi gibi dizilerinin Arap televizyonlarında gösterilmesiyle birlikte, Orta Doğu’da büyük bir üne kavuştu ve Türk dizilerinin yurt dışına ihracında önemli bir rol oynadı.

20 Dakika dizisindeki rolüyle 42. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu kategorisine aday gösterilerek, Emmy’e aday olabilen ilk Türk oyuncu unvanını aldı.

2014 yılında UNICEF Türkiye’nin iyi niyet elçisi seçilen Büyüküstün, yine 2014 yılının Mart ayında başlayan ve atv’de yayınlanan Kara Para Aşk dizisinde Engin Akyürek ile birlikte başrolü paylaştı.